30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kazancı’nın Tüm Enerji Şirketleri Fortune 500’e Girdi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Kazancı Holding, enerji alanında faaliyet gösteren tüm grup şirketleri Türkiye’nin en büyük şirketlerinin listesi olan “Fortune 500” listesinde yer aldı.

Kazancı Holding, enerji alanında faaliyet gösteren tüm grup şirketleri Fortune Dergisi tarafından yayımlanan “Fortune 500” listesinde yer aldı.

>> Grup şirketlerinden Aksa Doğalgaz listede 56’ıncı sıraya yerleşirken,
>> Aksa Enerji 59’uncu,
>> Aksa Elektrik Satış 149’uncu,
>> Çoruh Aksa Elektrik Hizmetleri 182’inci,
>> Aksa Jeneratör 224’üncü ve
>> Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri ise 244’üncü sırada yer aldı.

Bu sonuçlarla Aksa markasıyla enerji alanında faaliyet gösteren tüm grup şirketleri Türkiye’nin en büyük şirketlerinin bulunduğu listede yer alma başarısını gösterdi.

27 il, 181 ilçe ve beldeden oluşan faaliyet bölgesinde doğal gaz dağıtım hizmeti sunan Aksa Doğalgaz, listede net satışlar bazında bir önceki yıla göre 10 basamak yükselerek 56. sırada yer aldı. FAVÖK listesinde 58. sırada yer alan Aksa Doğalgaz; aktif toplamlar listesinde ise 64. oldu. 30 bin kilometre şebeke uzunluğuna ulaşan Aksa Doğalgaz, cirosunu bir önceki yıla kıyasla yüzde 43 artırarak 6 milyar TL’ye, öz kaynaklarını ise 684 milyon TL’ye ulaştırmayı başardı.

Türkiye’nin yanı sıra KKTC, Gana, Mali ve Madagaskar’da enerji santralleri bulunan Aksa Enerji, listede 59’uncu sırada yer alırken Aksa Elektrik Satış ise geçen yıl 193 olan sırasını 44 basamak birden yükselerek 149’a getirdi. Fırat ve Çoruh bölgelerinde, 9 il ve 102 ilçede toplamda 4 milyon nüfusa elektrik hizmeti sunan Çoruh Aksa Elektrik Hizmetleri ve Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da listede yer aldı.

Kaynak: Enerji Panorama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.