30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kayseri Melikgazi Belediyesi GES’ten 2.2 Milyon TL Kazanıyor

GES’lerin Kullanım alanı her geçen gün genişliyor ve ciddi gelir kaynakları oluşturuyor. Belediyelerinde bu konuda çok ciddi fırsatlar var. Nitekim Kayseri Melikgazi Belediyesi pek çok taşınmazın üzerine Güneş Enerji Panelleri kurarak Yıllık 2.2 milyon TL Gelir Elde Etmeye başladı.

Kayseri Melikgazi Belediyesi semt pazarları ve hizmet binası çatısına yerleştirdiği güneş enerjisi panellerini gelire çeviriyor. Buralara konulan Panellerden üretilen elektrikten yılda 2,2 milyon lira gelir sağlayan belediye örnek enerji politikalarıyla öne çıkıyor.

Kayseri Melikgazi Belediyesi, geçen sene, 8 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kapalı semt pazarlarından Yıldırım Beyazıt Semt Pazarı’nın çatısını gelir kaynağına çevirdi. Şöyleki;  Yıldırım Beyazıt Semt Pazarı çatısı komple Güneş enerjisi panelleri ile kaplandı. Bunu müteakiben 6 semt pazarınında çatılarına güneş enerji panelleri konuldu. Mevcutta bulunan hizmet binası çatısının da çatılarına güneş enerjisi panelleri konulmasıyla Belediyenin bu alana yapmış olduğu yatırımlar Belediyeye Yıllık 2.2 Milyon TL gelir kaynağı yarattı.

Kayseri Melikgazi Belediyesi Güneş Enerji Panellerini Nerelere Kurdu?

Kayseri Melikgazi Belediyesi Güneş Enerji Panellerini Yıldırım Beyazıt, Keykubat, Danişment, Gökkent, İldem, TOKİ ve Hürriyet semt pazar yerleri ile belediye hizmet binası çatılarına kurdu. Toplam maliyeti 11 milyon 564 bulan paneller ve uygulanan sistem Belediyeye yıllık 2 milyon 200 bin liralık kazanç getiriyor. Kurulan Paneller ile ortalamada bin 500 evin bir yıllık elektrik ihtiyacına cevap verilmiş olunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.