30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Karpowership, Sudan ve Mozambik’te Yeni Anlaşmalar Sağladı

Karpowership, Mozambik ve Sudan’da imzaladığı yeni sözleşmelerle Türkiye’nin gücünü ve teknolojisini Afrika’ya götürmeye devam ediyor.

Karpowership, Mozambik elektrik kurumu EDM ile yaptığı yeni anlaşma gereğince 5 yıl boyunca ulusal şebekeye 48 MW kapasitede elektrik verecektir. 2016 yılında Zambiya’ya elektrik vermek üzere Mozambik Nacala bölgesine konuşlanan Karadeniz Powership Irem Sultan bundan sonra Mozambik ulusal şebekesine elektrik vermeye devam edecektir.

Karpowership ayrıca Sudan elektrik kurumu STPGC ile yeni bir elektrik alım sözleşmesi imzalamıştır. Bu yeni anlaşma doğrultusunda Sudan ulusal elektrik şebekesine 150 MW kapasitesinde elektrik verilecektir.

Karpowership Ticaret Grup Başkanı Zeynep Harezi, Afrika bölgesi için sürdürülebilir elektrik sağlama hedefi doğrultusunda imzalanan bu iki yeni anlaşma ile ülkelerdeki ek elektrik ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

Enerji Gemilerinin, büyüyen ekonomilerin artan taleplerini karşılayabilmek, ülkelerin elektrik kaynaklarına önemli bir katkıda bulunmak ve çeşitli endüstrilere ekonomik ve güvenilir elektrik sağlayarak istihdam olanakları yaratma hedefleriyle operasyonlarını sürdürmesi planlanmaktadır. Stratejik bir ortak olarak Karpowership, Mozambik ve Sudan’ın sosyal ve ekonomik gelişimini destekleyerek, güvenilir, sürdürülebilir ve uygun fiyatlı elektrik sağlamaya devam edecektir.

Karpowership Hakkında

Karpowership, dünyadaki ilk Powership ™ filosunun tek sahibi, operatörü ve kurucusu olup, 2500’den fazla çalışanı ile orta ve uzun vadeli yatırımlarda aktif bir rol oynamaktadır. Halihazırda, Karpowership, kurulu güçlerinin toplamı 2800 MW olan 15 adet Enerji Gemisi’nin ve yapım aşamasında 5000 MW kurulu gücünde olan Enerji Gemileri’nin sahibi ve işletmecisidir. Karpowership Gambiya, Gana, Endonezya, Lübnan, Mozambik, Sierra Leone ve Sudan’da faaliyet göstermektedir.

Powership Nedir? Lütfen Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.