30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Karbon Ayak İzini Hesapla! Gelecek İçin Yeşil Bir Adım At!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Kontek Enerji daha yeşil bir dünya için güncel teknolojilerden yararlanarak çevreci projeler üretmeye ve bu anlamdaki gelişmeleri desteklemeye devam ediyor. 

Kontek Enerji, çevreci projelerine bir yenisini daha ekledi ve projesini şöyle tanıttı:

”Yeşil Bir Adım” projemiz ile kişilerin ve kurumların uluslararası standartlara uygun karbon ayak izi hesaplamalarını yaparak farkındalık yaratmayı hedefliyoruz!

  • Gelecek için karbon ayak izimizi hesaplayalım.
  • Dünyamıza verdiğimiz zararın farkına varalım.
  • Yeşil bir adım sertifikamızı sosyal medyada paylaşarak farkındalık challengeını başlatalım!

Enerji tüketiminin önceki senelere göre %40 oranında artış gösterdiği günümüzde, enerjinin %80’i fosil kaynaklı üretim tesislerinden sağlanıyor. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Konferansı’nda kabul edilen Paris Anlaşması ile iklim değişikliğine karşı küresel çapta verilen mücadelede iklim değişikliğinin önlenmesi, sıcaklık artışının sabit tutulması hatta azaltılması amaçlanmaktadır. İklim değişikliğinin birincil sorumlusu olarak görünen Karbon ayak izi; üretilen sera gazı miktarı açısından bireylerin ve şirketlerin doğrudan veya kullandığı ürünlerin üretimi açısından enerji kullanımıyla dünyaya bıraktıkları zarar anlamına gelmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kanalıma Abone Olun!

Karbon Ayak İzinizi Hesaplamak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.