30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Karadeniz’in Yol Haritası İçin Çalıştay Yapıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – “Karadeniz Jeolojisi ve Deniz Araştırmaları Yol Haritası Çalıştayı” 16 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından  “Karadeniz Jeolojisi ve Deniz Araştırmaları Yol Haritası Çalıştayı” 16 Aralık 2019 Pazartesi günü  İhsan Ketin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İlgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarından yaklaşık 200 katılımcı ile gerçekleştirilen Çalıştay’da konuya ilişkin ayrıntılı değerlendirmeler yapılmış ve ileride Karadeniz’de yapılması gereken çalışmalara yönelik önemli fikirler ortaya kondu.

Sabah oturumunda Prof. Dr. Aral OKAY, Prof. Dr. Okan TÜYSÜZ ve Prof. Dr. Derman DONDURUR tarafından yapılan sunumların ardından öğleden sonra moderatörlüğü Prof. Dr. Nuretdin KAYMAKÇI tarafından gerçekleştirilen Panelde, Karadeniz’deki mevcut yer bilimsel problemler tartışılmış ve Oruç Reis araştırma gemisi ile Karadeniz’de yapılması planlanan çalışmaların kapsamının belirlenmesi amacıyla bilgi alışverişi yapıldı.

Çalıştayda öne çıkan konular özetle şöyle oldu:

  • Karadeniz’in jeolojik evrimine dair görüşler,
  • Karadeniz’in doğal kaynak potansiyelinin tartışılması,
  • Karadeniz araştırmalarında önerilen “Yol Haritası”

MTA tarafından çalıştayda yapılan değerlendirmelere ilişkin detayların önümüzdeki günlerde yayımlanacak olan “Sonuç Bildirgesi”nde yer alacağını belirtildi.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.