ISTANBUL ( Enerji Portalı ) – Yüzen enerji santrali Kardeniz Powership Zeytinburnu açıklarına demirledi. 126 megavat enerji üretim kapasitesi bulunan yüzen enerji santrali Karadeniz Enerji Gurubu tarafından inşaa edildi.

Kardeniz Enerji Gurubu’nun Uzmanlık alanı enerji gemilerinin inşaası ve işletmesi olan Karpowership’in, 2 bin 800 megavatı aşan kapasiteye sahip 15 enerji gemisi bulunuyor. Dünyanın en büyük enerji gemisi filosuna sahip şirket, Endonezya, Gana, Mozambik, Gambiya, Sierra Leone ve Lübnan’daki enerji gemileriyle elektrik üretimine devam ediyor.

Gemide 12 Adet Baca Bulunuyor

Geminin gövdesinde yer alan motorlar için 12 adet baca bulunuyor. Geminin burun kısmında bulunan dev kule, geminin içerisinde üretilen elektrik enerjisini aktarmak için kullanılıyor. Geminin içinde bulunan motorlar sayesinde sıvı yakıt veya doğal gaz ile elektrik enerjisi elde edilebiliyor. Gemi afet durumlarının yaşandığı bölgelerde ve enerji santrallerinin bakım ve onarımı yapılan yerlerde kullanılabiliyor. Ayrıca elektrik üretiminde sorun yaşayan bölgelerde istendiği takdirde kullanılabiliyor. Karadeniz Powership Doğan Bey yurt dışında enerji anlaşması yapılan birçok ülke için enerji üretti.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.