30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kapaklı Belediyesi 1 MW’lık Rüzgar Enerjisi Santrali’ni Devreye Alıyor!

TEKİRDAĞ (Enerji Portalı) – Kapaklı Belediyesi, ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak maksadıyla Karlı Mahalle’sinde Rüzgar Enerjisi Santrali’nin yapım çalışmalarını tamamladı.  1 MW gücünde enerji üretecek olan rüzgar enerjisi santrali yakında hizmet etmeye başlayacak.

Kapaklı Belediyesi, ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak maksadıyla Karlı Mahalle’sinde Rüzgar Enerjisi Santrali’nin yapım çalışmalarını tamamladı.  1 MW gücünde enerji üretecek olan rüzgar enerjisi santrali yakında hizmet etmeye başlayacak.

“Hem çevreye ve doğaya duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hem de sürekli artan enerji ihtiyacımızı karşılayacağız.”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı’nın her geçen yıl büyüyüp geliştiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Hemşehrilerimizin arzuları artıyor, sosyal projeler çoğalıyor. Yeni sosyal alanlar yapılıyor. O zaman belediye olarak kaynak yaratmak ve tasarruf etmek zorundayız. Bir taraftan tasarruf yaparken diğer yandan kalıcı gelir üretmek zorundayız. Biz Kapaklı Belediyesi olarak hem çevreye ve doğaya duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hem de sürekli artan enerji ihtiyacımızı karşılamak amacıyla büyük bir yatırıma imza atıyoruz.” dedi.

“Üretilen enerji ile belediyemizin ve kamu kurumlarımızın elektrik giderlerini karşılayacağız ve fazla ürettiğimiz enerjiyi TREDAŞ’a satacağız.”

Biz rüzgar bölgesinde yaşıyoruz diyen Mandalı:

“Rüzgar enerjisinde teknoloji gelişti. Rüzgar Enerjisi Santrali’nin kurulması için sürekli olan rüzgarların olması gerekiyor. Biz de bölgemizdeki Rüzgar Enerjisi Santrali kurabileceğimiz alanları detaylı bir şekilde araştırdık. Kapaklımızın Karlı Mahallesi’nin rüzgar potansiyelinin diğer mahallelerimize göre enerji üretimine daha uygun olduğunu belirledik. İlçemizin gelişimine yönelik önemli yatırımlar yapan bir Belediye olarak, tükettiğimiz enerjiyi karşılamak amacıyla Karlı Mahallemiz’de 770 parselde 1000 kW (1 MW) gücünde Rüzgar Enerjisi Santrali yapım çalışmalarına başladık. Üretilen enerji ile belediyemizin ve kamu kurumlarımızın elektrik giderlerini karşılayacağız ve fazla ürettiğimiz enerjiyi TREDAŞ’a satacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.