30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kamu Alanında İstanbul’un En Büyük Güneş Enerji Santrali Tuzla’da

Kamu Alanında İstanbul’un En Büyük Güneş Enerji Santrali Tuzla’da Hizmete açıldı. Tuzla Belediyesi’nin güneş enerji santrali Şelale Eğitim Parkı’nda yer alıyor.

Eskiden Şelale Parkı’nın çöp alanı olduğunu ve burada her türlü atığın bulunduğunu belirten Yazıcı, rehabilite ederek burayı bir eğitim parkı haline getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Parkta bilim ve teknolojiyi kullanmayı arzu ettiklerini dile getiren Yazıcı, “Rüzgar gülü ve güneşten faydalanma düşüncesini yürüttük. Enerji santrali, parkın bütün enerjisini karşılayacak ve devletten belki de alacağımız oluşacak. Santral kendisini çok kısa sürede amorti edecek.” diye konuştu.

Yazıcı, güneş enerji santralinin İstanbul ve Tuzla halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz da geçmiş dönemlerdeki belediyecilik hizmetlerini hatırlatarak, İstanbul’un susuzluk yaşandığı dönemlerden, hayal edilemeyen projelerin gerçekleştirdiği döneme gelindiğini söyledi.

Kanalıma Abone Olun!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu ise doğal enerjilerin kullanıldığı zamanlarda medeniyetler arasında çok büyük farklar olmadığını anlatarak, ”Kömür bulundu. Bunlara karbon enerjiler diyoruz. Karbon enerjilere geçildiği zaman medeniyetler arasına çok büyük farklar oluştu. Çünkü o enerjilere ulaşan insanlar hem yönetim sistemini değiştirdiler hem büyük pastayı kendilerine aldılar.” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.