30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


KACO New Energy, Türkiye’deki Satış ve Servis Ağını Genişletiyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Çatı üzeri Fotovoltaik Sistemlerine yönelik yoğun talep sayesinde, KACO new energy,Türkiye’de ki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Türkiye Fotovoltaik Sistemler sayesinde enerji üretiminde büyük bir ivme kazandı. Yılda ortalama 2.737 saat güneşlenme süresi olan Türkiye, Avrupa kıtasında en yüksek güneş enerjisi potansiyeline sahip ülke konumunda bulunmaktadır. 2023 yılına kadar 5 gigawatt gücünde Fotovoltaik Tesis kurulması planlanmaktadır. Bu gücün halihazırda 900 megawatt’lık kısmı KACO new energy inverterleri tarafından enerjilendirilmiştir.

Ortalama yılda 2.737 saat veya günde 7,5 saat güneş alma süresi ile Türkiye, Fotovoltaik enerji sayesinde yılda yaklaşık 400 milyar Kilowatt saat enerji elde etme potansiyeline sahip bir ülke konumundadır.

Bu imkan Türkiye’deki enerji politikası açısından yenilenebilir enerjiyi geliştirmek için geçerli bir neden olarak görülebilir ki;  Ülkedeki yenilenebilir enerji üretimi oranının 2023 yılına kadar %30’un üzerine çıkarılarak petrol ve doğalgaz gibi ithal enerji hammaddelerine olan bağımlılığın azaltılması planlanmaktadır.

Bu doğrultuda 1 Megawatt altındaki küçük ve orta ölçekli çatı üzeri Fotovoltaik sistemlerine yönelik rağbet gittikçe artmaktadır.10kilowatt ve altında bulunan güçlerdeki  çatı üzeri sistemlerinin daha çabuk şekilde şebekeye dahil edilmesini sağlayacak olan hızlandırılmış ve basitleştirilmiş ruhsat ve onay  prosedürü de bu açıdan önemli bir faktör olma özelliğini taşımaktadır. 1 Megawatt üzerideki güçteki tüm sistemler, ruhsat ve izin işlemlerinin uzun sürmesine neden olan bir lisans yöntemine tabi tutulmakta iken bu hususa ek olarak 1 Ocak 2018 itibariyle lisanssız projeler için enerji teşviki %25 oranında azaltılmıştır.

Fotovoltaik Enerji tesislerinden elde edilen toplam güç, 2018 yılı sonuna kadar 3,42 Gigawatt’a ulaşarak ülkede 2023 yılına kadar hedeflenen 5 gigawatt fotovoltaik enerjisine önemli ölçüde yaklaşma göstermiştir. Yalnızca geçtiğmiz Aralık ayında 1,18 Gigawatt enerji elde edildiği öngörülmektedir.

KACO new energy, solar inverterleri ile pazara doğru anda dahil olarak özellikle küçük ve orta ölçekli güneş enerji sistemlerinde ciddi bir pazar payı elde etmiş, ayrıca verimli ve gelişmiş teknoloji ile üretilen blueplanet 3.0 TL1 ve 5.0 TL1 tipi inverterler ile, Türkiye’deki iklim koşullarında küçük tesisler için ideal kullanım olanakları sunmuştur.

KACO new energy’nin Türkiye Yetkilisi Nedret Ünlü’nün, konuyla ilgili yorumları ise;

“KACO new energy inverterleri, güvenilirlik ve verim parametreleri bakımından özellikle çatı üzeri projelerde tercih edilmektedir. Bu bakımdan bu segmentteki ürünlerimizin satış ve servis ağını güçlendirme geliştirme yoluna gittik. Türkiye pazarındaki konumumuzu bu şekilde köklü hale getirerek büyüme oranlarımızı artırmayı planlıyoruz.”   olmuştur.

KACO new energy Hakkında:

Almanya Neckarsulm merkezli KACO new energy, şebeke beslemeli (bağlantılı) güneş enerjisi eviricilerinde dünyanın en büyük üreticilerinden biridir. Ürün dizisi, bir aile evi için tasarlanmış olan tek üniteden başlayarak, megawattlarca elektrik üreten güneş enerjisi tarlaları için tasarlanan tam sistemlere kadar olan bütün güç aralığını kapsar. 1999’dan beri KACO new energy, 12 gigawatt’lık bir kümülatif güç ile evirici tedarik ediyor. Bu kapsamda, PV (fotovoltaik) iç tüketimini ve enerji depolamayı, şebeke yönetimine ilişkin cihazları, şebeke ölçekli projelere yönelik ürünlerle, katma değerli servisleri de kapsayacak şekilde genişletilmiştir. KACO new energy fotovoltaik endüstrisinde CO2-nötral üretimini başaran ilk şirkettir. 2014 yılında, aile şirketi, 1930’ların sonunda ilk evirici üreticilerinden biri olan geçmişteki ana şirketin 100. doğum gününü kutladı. Daha fazla bilgi için www.kaco-newenergy.com

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.