30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


KACO New Energy, Energy Depot’u Devraldı

ALMANYA (Enerji Portalı) – KACO New Energy, enerji depolama tedarikçisi Energy Depot’u devraldı. Bu adımla Alman solar teknoloji uzmanı, enerji depolama sistemleri piyasasındaki konumunu güçlendiriyor.

KACO New Energy, büyüyen enerji depolama pazarındaki konumunu gittikçe güçlendiriyor. Energy Depot firmasının satın alınmasıyla birlikte Alman PV öncüsü, enerji depolama sistemlerini pazarlanabilir bir hibrid evirici ile desteklemiş ve daha fazla Know-How elde etme fırsatı yakaladı. Konstanz lokasyonunda hizmet veren Energy Depot‘un müşteri portföyü genişlemeye devam ediyor.

KACO New Energy GmbH, enerji depolama ürünleri yelpazesini genişletiyor: Alman solar teknoloji uzmanı, varlıklarıyla ilgili anlaşmanın bir parçası olarak Konstanz merkezli enerji depolama sistemleri tedarikçisi olan Energy Depot GmbH’yı satın aldı. Energy Depot çalışanları, 2 Ekim’de yapılan çalışanlar toplantısında devir alma işlemleri konusunda bilgilendirildi.

Bu edinim için stratejik planlarını açıklayan KACO New Energy’nin Genel Müdür’ü Ralf Hoffmann;Energy Depot, kendisini harekete geçiren çalışma anlayışından dolayı teknik olarak üstün depolama çözümleri geliştirmiştir. KACO New Energy’nin pazar erişimi ve know-how üretimiyle birlikte uzun vade başarısının sözünü veren mükemmel bir birleşim ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.

Energy Depot’un Konstanz’daki lokasyonunda hizmet vermeye devam ederek, personelini küresel araştırma ve geliştirme ekibimize entegre etmeyi amaçlıyoruz”, diyen Hofmann, “Böylelikle, mevcut müşteri ilişkilerini korumak ve geliştirmek adına devamlılık sağlayacağız” dedi.

KACO New Energy, bu devralma ile sadece daha ileri gelişmiş bir uzmanlık kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda ürün yelpazesini de genişletiyor: Solar ve Batarya-Eviricisini bir cihazda birleştiren ve bugünden itibaren KACO New Energy üzerinden edinebilinen Energy Depot ürünleri arasında Hibrid- Centrino 10 hibrit eviricisi bulunmaktadır. Bu şekilde geliştirilmiş olan enerji depolama sistemi, Münih’teki Intersolar Europe 2017’de en yenilikçi depolama çözümü olan ees AWARD ödülünü almıştır.

Ralf Hoffmann, bu iki yeni partnerin enerji depolama sistemlerini tanıtırken, şöyle konuştu: “50 kilowatttan itibaren olmak üzere, modüler yaklaşımı,  geniş enerji depolama sistemlerine ilişkin olarak Megawatt ölçeğine kadar uzanan  çift yönlü eviriciye, ilkbaharda büyük bir talebin oluştuğunu gördük. KACO New Energy’nin çatısı altındaki Energy Depot’un Plug-and-Play çözümleriyle beraber akıllı teknoloji ile üretilmiş olan ürünleri tercih ederek, hızla büyüyen, şahsi, küçük ve ticari enerji pazarında depolama sistemlerinin yolunu açıyoruz. Lityum-İyon bataryaları da kapsayan bütün sistem cözümlerini sunuyoruz: Cihazları birbirine kolay bir şekilde bağla, onları şebekeye ve daha sonra solar modüle bağla, o kadar .İşte gelecekte depolama teknolojisi bu kadar kolay olacaktır.”

Enerji depolama konusuyla ile ilgili KACO New Energy’e soracağınız soruları storage@kaco-newenergy.de e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Energy Depot Hakkında:

Energy Depot 2014 yılında Konstanz’da kuruldu. CENTURIO enerji depolama sistemlerinin seri üretimi 2017’nin sonundan bu yana orada devam etmektedir. Geliştirme biriminden başlayarak, üretimden satışa kadar bütün birimler Konstanz’da bulunmaktadır. Şirketin deneyimi kuruluş yılı olan 2014’ten oldukça eskiye dayanmaktadır. Şirketin kurucusu Roland Burkhardt ilk solar sistemi 1985 yılında zaten kurmuştu. Bunu kendi imkânlarıyla 1996 yılında yaptığı evirici (inverter) takip etti. Enerji depolama sistemleri alanında bugünün faaliyetlerinin temelini oluşturan 100.000’den fazla evirici yurt içinde ve yurt dışında satılmıştır.

Daha fazla bilgi için www.energydepot.de  adresine başvurabilirsiniz.

KACO New Energy Hakkında:

 Almanya Neckarsulm merkezli KACO New Energy, şebeke beslemeli (bağlantılı) güneş enerjisi eviricilerinde dünyanın en büyük üreticilerinden biridir. Ürün dizisi, bir aile evi için tasarlanmış olan tek üniteden başlayarak, megawattlarca elektrik üreten güneş enerjisi tarlaları için tasarlanan tam sistemlere kadar olan bütün güç aralığını kapsar. 1999’dan beri KACO New Energy, 12 gigawatt’lık bir kümülatif güç ile evirici tedarik ediyor. Bu kapsamda, PV (fotovoltaik) iç tüketimini ve enerji depolamayı, şebeke yönetimine ilişkin cihazları, şebeke ölçekli projelere yönelik ürünlerle, katma değerli servisleri de kapsayacak şekilde genişletilmiştir. KACO New Energy fotovoltaik endüstrisinde CO2-nötral üretimini başaran ilk şirkettir. 2014 yılında, aile şirketi, 1930’ların sonunda ilk evirici üreticilerinden biri olan geçmişteki ana şirketin 100. doğum gününü kutladı.

Daha fazla bilgi için: www.kaco-newenergy.com


İletişim:

KACO New Energy GmbH

Kornelia Lauser

Director Global Marketing & Power Plant Solutions

Carl-Zeiss-Str. 1 74172 Neckarlsulm Almanya

Tel. +49 7132 3818-0

Fax +49 7132 3818-703

pr@kaco-newenergy.de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.