30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


JESDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali Kındap Seçildi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği’nin (JESDER) yönetim kurulu yeniden şekillendi. Zorlu Enerji Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Ali Kındap, JESDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

JESDER yönetiminde görev değişimleri gerçekleşti. Zorlu Enerji Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Ali Kındap, JESDER Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. Yeni kurulda göre alan isimler ise şöyle: Ali Kındap (Yönetim Kurulu Başkanı), Ufuk Şentürk (Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sayman), Mehmet Şişman (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Serhat Dinç (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) ve Murat Solmaz (Yönetim Kurulu Sekreteri).

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap, Ufuk Şentürk’e teşekkür ederek, “Jeotermal enerji, yerli, yenilenebilir, temiz bir enerji kaynağı olarak Türkiye için yaşamsal öneme sahiptir. Ülkemiz bunun bilinciyle son yıllarda jeotermal enerjide büyük bir atılım gerçekleştirerek kurulu gücünü 1.212 MW’ye çıkardı. JESDER’in hedefi, 4.000 MW’lık potansiyeli Türkiye’nin hizmetine sokarak jeotermal enerjide dünya liderliğine yükselmektir. Devletimizin destekleriyle bu hedefe ulaşacağımıza olan inancım tamdır.” diye konuştu.

JESDER eski Başkanı Ufuk Şentürk ise Ali Kındap’a başarı dileyerek, JESDER, kuruluşundan bu yana geçen üç yıl gibi kısa sürede, Türkiye’nin jeotermal elektrik enerjisi potansiyelini gerçeğe dönüştürmekte büyük adımlar attı. Genel Başkan olarak görev yaptığım dönemde Türkiye’nin jeotermal elektrik enerjisinde dünya dördüncülüğüne yükseldiği görmenin onurunu yaşıyorum. Görevimi devrettiği Sayın Ali Kındap’ın liderliğinde sektörün daha da büyüyerek Türkiye’yi geleceğe taşıyacağına inanıyorum.” diye ifade etti.

İlgili Konular: Ali Kındap Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.