30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu (IGC Invest Geothermal) İkinci Kez Düzenlendi

ALMANYA (Enerji Portalı) – Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu (IGC Invest Geothermal) 2. kez düzenlendi.

IGC events işbirliğinde ThinkGeoEnergy ve Enerchange geçtiğimiz hafta Almanya’nın Frankfurt kentinde Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu (IGC Invest Geothermal)’ nun ikincisini gerçekleştirdi. Etkinlik, dünyanın dört bir yanından uluslararası izleyici kitlesini; çeşitli yatırımcıları, bankaları, geliştiricileri, teknoloji tedarikçilerini, danışmanları ve diğer piyasa katılımcılarını bir araya getirdi.

Bu yıl etkinlik, jeotermal gelişimin erken aşamalarında yatırımların yaklaşım ve zorluklarını, jeotermal finans ve program desteğinin yapısını, proje ve finansal başarının iyileştirilmesine yönelik kalkınma yaklaşımlarının yanı sıra, yatırımları çeşitlendirme çabaları çerçevesinde elektrik sektöründeki projeleri de içeren dört farklı ana oturumda gerçekleştirildi.

Öğleden sonra, hem finansman sağlama konusunda gelişim için farklı yenilikçi yaklaşımlar, daha küçük ölçekli enerji santrali teknolojisinin kullanımı, hem de ince delik geliştirme ile gelişmeyi hızlandırma yaklaşımı ve jeotermal enerjiden yararlanma amaçlı yeni bir teknoloji yaklaşımı ile başlayan bir oturumla başladı.

Öğleden sonraki ikinci oturumda ise, yatırımların ve jeotermal kaynakların işletmesinin elektriğin ötesinde nasıl çeşitlenebileceği konuşuldu. Forum, ana konuları özetleyen ve etkileşimli tartışmalarla kapatıldı.

Forumda Zorlu Enerji ve Pertamina Jeotermal Enerji, Türkiye ve Endonezya’daki proje geliştirme finansmanı görüşlerini paylaştı.

Kaynak: Thikgeoenergy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.