Enerji Portalı
  • Home
  • Haberler
  • Japoya’nın En Büyük Güneş Santralini İspanyollar Yapıyor
Haberler Solar

Japoya’nın En Büyük Güneş Santralini İspanyollar Yapıyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – İspanya merkezli üretim yapan X-Elio şirketi, Japonya’nın en büyük güneş enerji santralinin kurulumunu gerçekleştiriyor.

2005 yılında İspanya’da yerel bir mühendislik şirketi olarak sektöre giren X-Elio, 13 yılda 12 ülkede faaliyet göstererek, dünyanın tanınan firmaları arasında yer aldı.

Aynı zamanda 41 güneş santrali işleten şirket, şimdi Japonya’da toplam 187 megavat kurulu güce ulaşacak santralin inşasına da devam ediyor.

Yarısından fazlasının kurulumu yapılan santral, şu an 106 megavat kapasiteyle çalışırken, bunun yıl sonuna kadar tam kapasitede çalışması bekleniyor.

X-Elio’nun CEO’su Jorge Barredo, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, gerçekleştirdikleri yatırımın, hem güneş enerjisi endüstrisindeki yerel aktörlere hem de diğer yatırımcılara büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Uluslararası düzeyde güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesinin önemine değinen Barredo, “Japon pazarına olan ilgimiz, geliştirdiğimiz bazı projelerle daha da artıyor. Japonya, dünyadaki en önemli pazarlarımızdan biri ve hedefimiz bu pazarda bir referans noktası olmaya devam etmektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:http://www.eleconomista.es / https://www.x-elio.com

Related posts

İmar Barışına 81 GES Başvuru Yaptı

İbrahim Kara

Leonardo Dicaprio’dan Yenilenebilir Enerjiye Dikkat Çeken Paylaşım

İbrahim Kara

Tesla’nın Kurucusu Dünyaca Ünlü Girişimci Elon Musk Kimdir?

Sahin Akman

Enerji Devlerine Açılan “İklim Değişikliği” Davasında Karar

Sahin Akman

Gazze’deki Enerji Ablukası “Güneşle” Aşıldı

İbrahim Kara

Şebeke Erişimi Olmayan Duraklara Güneş Enerjili Aydınlatma

Sahin Akman

Yorum Bırakınız