30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Japonya’da Küresel Enerji İhtiyacını 500 Yıl Karşılayabilecek Bir Maden Bulundu!

JAPONYA (Enerji Portalı) – Japonya’da keşfedilen bir maden dünyanın enerji ihtiyacını yüzyıllar boyunca karşılayabilecek bazı elementler içeriyor. Bilim insanları bu madenin dünya genelindeki enerji ihtiyacını en az 500 yıl karşılayabileceğini söylüyor.

Geçtiğimiz aylarda Japonya’daki bir madende rastlanan oluşumun içerisinde yer alan elementlerin dünyanın enerji ihtiyacını yüzyıllar boyunca sağlayabileceği belirtildi. Bulunan madde tortulaşmış bir oluşum gibi görünüyor. Ancak bilim insanlarının yaptığı analizler sonucunda bu maddenin Dünya üzerindeki en nadir elementlerden oluştuğu ortaya çıktı.

Bulunan elementler, küresel enerji ihtiyacını 500 yıl boyunca karşılayabilir…

Bulunan maddenin içinde bulunan elementlerin tüm gezegenin enerji ihtiyacını 500 yıl boyunca karşılayabileceği iddia edildi. Eğer iddialar doğruysa bu bütün gezegen için çok iyi bir haber.

Japonlar enerji kaynağından yararlanmak için çözüm arayışlarına başladı…

Bu maddenin volkanik aktiviteler sonucu oluşmuş veya Dünya oluşmaya başladığı zamanlarda olan patlamalar sonucunda meydana gelmiş olabileceği düşünülüyor. Bu nedenle çok geniş alanlara yayılmış ve çıkarılması çok zor olan bu yeni enerji kaynağı için Japonya çözüm aramaya başladı.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir