30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Japonya, LNG Bağımlılığından Kurtulmak İstiyor!

JAPONYA (Enerji Portalı) – Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı (METI) Isshu Sugawara, dünya çapında sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) projelerine 10 milyar dolar yatırım yapılacağını açıkladı.

Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Isshu Sugawara, yıllık LNG Üretici-Tüketici Konferansı’nda, “Japonya’nın iki yıl önce, enerji tedarik zincirlerine 10 milyar dolardan fazla yatırım ya da finansman sağlama taahhüdünün üstüne, hem kamu hem de özel sektörden 10 milyar dolarlık ek ve toplu fonlama taahhüdünde bulunuyoruz.” dedi.

Sugawara, “Japonya’nın süper soğutulmuş yakıtın kullanımını genişletme çabasının bir parçası olarak, ülke ayrıca LNG teknolojisinde 500 uzman yetiştirmeyi planlıyor.” diye belirtti.

2017 enerji tedarik zincirlerini destekleme taahhüdünde Tokyo, LNG alım teknolojisi ve çevre düzenlemeleri gibi alanlarda 500 uzman yetiştirme sözü verdi.

Dünyanın en büyük LNG alıcısı Orta Doğu’dan enerjiye olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor…

İki yıl önce Japonya’nın enerji tedarik zincirlerini destekleme taahhüdünü iki katına çıkartan bu uygulama, dünyanın en büyük LNG alıcısının, bölgedeki artan petrol sıkıntısı tehdidini tehdit ettiği için Orta Doğu’dan enerjiye olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor.

Kaynak: Reuters

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.