30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Japonya En Büyük Güneş Enerjisi Santralini Kurmaya Hazırlanıyor

JAPONYA (Enerji Portalı) – Subaru Corporation, Boxer motorları ve şanzımanları ürettiridiği Gunma Oizumi üretim tesisinde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracağını duyurdu.

Subaru Corporation, Boxer motorları ve şanzımanları ürettirdiği Gunma Oizumi üretim tesisinde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracağını duyurdu. Subaru, sistemi kuracak ve yönetecek olan Japan Facility Solutions Inc. şirketiyle anlaşmaya imza attı.

Santralin Mart 2020’de tamamlanıp elektrik üretmesi hedefleniyor.

Subaru Corporation, bir ilke imza atarak Subaru modelleri için Boxer motor ve şanzıman ürettiği Gunma Oizumi üretim tesisinde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracak. Gunma Oizumi üretim tesisinde yer alacak olan güneş enerjisi santralinin Mart 2020’de tamamlanıp elektrik üretmesi hedefleniyor.

Santralden yılda 5.000 MWh enerji üretilecek…

Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santrali olacak olan bu santral yılda 5.000 MWh enerji üretebilecek. Bu santral sayesinde Subaru’nun Gunma Oizumi üretim tesisi yılda 2.370 ton daha az karbondioksit salınımı gerçekleştirecek.

Subaru Corporation, tüm operasyonlarında karbondioksit emisyonlarını azaltmayı hedefliyor.

2017 yılında revize edilen Subaru Çevre Politikaları kapsamında Subaru Corporation, tüm operasyonlarında karbondioksit emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Bu kapsamda Subaru Corporation, 2016 yılındaki karbondioksit salınımını 2030 yılında %30 oranında azaltmayı planlıyor. Gunma Oizumi üretim tesisine kurulacak olan güneş enerjisi santrali Subaru’nun bu hedefi için en büyük yardımcılardan biri olacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.