30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İzmir Yenilenebilir Enerji Konferansı

İZMİR (Enerji Portalı) – Dünyada ve Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründe yaşanan son gelişmelerin masaya yatırıldığı İzmir Yenilenebilir Enerji Konferansı (İZYEKO) gerçekleştirildi.

İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta konuşan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, ekonomideki en küçük bir krizin enerji maliyetlerine yansıdığını ve bunun da hayat pahalılığını artırdığını ifade ederek, Ülke olarak enerjide dışa bağımlılığa mutlaka son verilmesi gerektiğini söyledi.

Yenilenebilir enerjide yerli ve milli üretimi artırmanın devlet politikası olması gerektiğine işaret eden Küçükkurt, “Bunun için milli seferberlik ilan edilmeli. İnanın bana bu bizim ikinci kurtuluş savaşımızdır. Çünkü cari açığımızın, bir türlü gelişmeyen ülke oluşumuzun en büyük nedeni enerjide dışa bağımlığımızdır.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, enerji kooperatifçiliği, 10kW altı GES’ler ve endüstriyel çatı pazarında son gelişmeler ve yeni enerji modelleri hakkında kamu ve özel kurumların görüşleri de paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.