30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İzmir Doğalgaz ve MMO arasında Kazan Dairelerinin Güvenli Kullanımı için Protokol İmzalandı

İZMİR Doğalgaz ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi arasında merkezi sistem doğalgaz kazan dairelerinin uygunluğunun denetlenmesine ve kazanların periyodik kontrollerinin yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

İzmir Doğalgaz ile MMO İzmir Şubesi arasında merkezi doğalgaz sistemlerinin daha güvenli ve verimli kullanımı doğrultusunda bir protokol imzalandı. İzmir Doğalgaz Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törende protokole, İzmir Doğalgaz adına Genel Müdür Ahmet Yetik, MMO İzmir Şubesi adına ise Şube Başkanı Yüksel Yaşartekin imza attı.

Töreninde konuşan Genel Müdürü Ahmet Yetik, İzmir’de doğalgaz kullanımının her geçen yıl arttığına ve geçmişte katı yakıt ile ısınan birçok apartmanda dönüşüm gerçekleştirilerek doğalgaz kullanımına geçildiğine dikkat çekerek, “Doğalgaz çevreci, ekonomik ve kullanımı kolay bir yakıt olmasının yanı sıra diğer alternatif enerji türleri arasında en güvenilir yakıtlardan biri olma özelliğine sahiptir. 2005 yılından bu yana doğalgazın dağıtım ve işletmesini sürdürmemizin yanı sıra şehrimiz sakinlerinin daha güvenli ve verimli ısınması doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile imzaladığımız bu protokolün çalışmalarımıza önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksek Yaşartekin ise Oda olarak kamusal denetime büyük önem verdiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini ifade ederek, “Bugün imzaladığımız protokol, daha güvenli ve konforlu yaşam alanları yaratılması doğrultusunda büyük önem taşıyan kamusal denetimi yaygınlaştırma, güçlendirme çabalarımıza katkı sunacak. İzmir Doğalgaz’a duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol kapsamında, İzmir Doğalgaz sorumluluğu altında bulunan konut ve küçük tüketimli tesislerde yapılacak olan merkezi sistem doğalgaz kazan dairesi yerleşim uygunluk denetiminin yanı sıra, kazan dairelerinde kullanılan sistemlerin yürürlükte bulunan yönetmelik ve standartlara uygunluğu MMO İzmir Şubesi tarafından denetlenerek rapor edilecek. Söz konusu denetleme ve kontrollerin yaklaşık 9 bin apartman ve işletmede gerçekleştirilmesi bekleniyor. Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.