30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

İzleme Aynalarına Sahip Güneş Paneli Tanıtıldı

KALİFORNİYA (Enerji Portalı) – Kanadalı güneş ürünü geliştiricisi ISP Solar, bugün ‘San Diego, Kaliforniya’da bulunan Intersolar’da atılım yapan’ Yoğunlaştırılmış Güneş Panelleri’ni tanıttı.

ISP’nin patentli panel düzeyinde yoğunlaşan güneş enerjisi teknolojisi, “güneş ışınlarını 20 kez yoğunlaştıran” konik aynalar içeriyor. ISP modülleri aynı performansı sağlamak için geleneksel panellerin PV hücrelerinin sadece 1 / 20’sini gerektiriyor. İzleme aynaları panellerde kapsüllenmiş bir halde bulunuyor.

ISP modülü, gelişmiş kolektör direncine sahip tek eklemli monokristal silikon, büyük bir bus iletkeni ve konik yansıtıcı oluklar içeriyor. Modül sistemi ticari çatıları ve kamu hizmeti tesisatları için ideal bulundu.

ISP Solar’ın CEO’su Suneet Singh Tuli, “Hedefimiz güneş panellerini hem daha ekonomik hem de daha yeşil yapmak. Satın alınabilirlik bariyerini kırarak, yenilenebilir enerjiyi düşünen herkes için daha hızlı bir yatırım getirisi sağlayacağız.”dedi.

Tuli, ISP modüllerinin 25 yıllık tam performans ve ekipman garantisi olduğunu söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Dört yılı aşkın bir süre boyunca geliştirilen ve birden fazla patent kapsamında olan ISP’nin teknolojisi, güneş enerjisinin maliyetini düşürmeye ve benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak. Dünyanın en uygun fiyatlı internet erişim cihazlarını yapma konusundaki çalışmalarımız, uygun fiyatlı bir enerji kaynağının ne kadar önemli olduğunu ve bunun dünyadaki birçok insan için ne kadar büyük bir zorluk olduğunu görmemizi sağladı. Güneş enerjisinin maliyetini yarıya indirerek bu sorunu çözmek için kendimizi yeniden tasarladık.”

Kaynak: Solarpowerworldonline

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir