30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İsviçre Firması, 1000 Wh/kg Enerji Yoğunluğuna Sahip Batarya Üretti!

İSVİÇRE (Enerji Portalı) – İsviçre merkezli bir şirket, dünyanın ilk 1,000 Wh/kg enerji yoğunluğuna sahip yeniden şarj edilebilir bataryasını ürettiklerini duyurdu.

İsviçre merkezli bir şirket olan Innolith, dünyanın ilk 1,000 Wh/kg enerji yoğunluğuna sahip yeniden şarj edilebilir bataryası olan Innolith Energy Battery’yi geliştirmeyi başardı. Şirket yetkilileri, böylesine yüksek bir enerji yoğunluğunun elde edilebilmiş olması ile yakın gelecekte elektrikli otomobillerin tek şarjla 1000 kilometre gibi inanılmaz mesafeleri gidebileceklerini söylüyorlar.

Bataryanın en önemli avantajlarından biri de, maliyeti yükseltecek pahalı materyaller içermemesi. Ayrıca yanıcı olmayan inorganik bir elektrolit kullanılması, güvenlik konusunda da maliyetlerin düşmesini sağlayacak.

Şirket, Innolith Energy Battery’nin pilot üretimine en kısa sürede Almanya’da başlanılacağını, ticari kullanım için geliştirilmesinin ve üretilmesinin ise 3-5 yılı bulacağını ifade ediyor. 2025-2030 yılları arasında her şeyin planlandığı gibi gitmesi halinde 1000 kilometre menzilli otomobiller yollarda olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.