30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İsveç’te Elektrikli Otomobil Yatırımcıları Kandırıldı

İSTANBUL (Enerjİ Portalı)-İsveçli bir elektrikli otomobil girişimcisinin Çin yapımı sıradan bir elektrikli aracı ithal edip sadece boyayarak ve tamponunu değiştirerek yatırımcıları kandırdığı ortaya çıktı.

Euronews’in haberine göre; Filter Magazine’in yaptığı araştırmaya göre büyük vaatlerle piyasaya çıkan UNITI isimli start-up, geçtiğimiz yaz yatırımcılarına uzun süredir beklenen yeni ZERO aracını tanıttı. Fakat bu aracın Zhidou D3 isimli Çin yapımı elektrikli otomobilin değiştirilmiş hali olduğu anlaşıldı.

2017 yılında kurulan şirket kitlesel fonlama yoluyla 1,1 milyon euro yatırım aldıktan sonra Siemens, E.on ve Alman endüstriyel robot devi Kuka ile işbirliği anlaşmaları imzaladı.

Şirketin Avustralyalı kurucusu Lewis Hope pil teknolojisinde bir atılım yaptıklarını belirterek, “İsveç’te dünyanın bir parçasını yeniden icat ediyoruz, elektrikli otomobili,” ifadelerini kullanmıştı.

Şirket 2017’de yenilikçi bir yönetim sistemi geliştirdiklerini ve bununla 7 patent aldıklarını ve daha fazlasının yolda olduğunu ileri sürmüştü. Ayrıca Landskrona’da tam otomatik bir üretim tesis planladıklarını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.