30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İstanbul Enerji A.Ş.’de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – İstanbul Enerji A.Ş.’de Toplu İş Sözleşmesi davul, zurna ve kemençe eşliğinde kutlanarak imzalandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Enerji İş Sendikası Genel Sekteri Yavuz Erkut ve Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Yeşim Şişli ile diğer katılımcılarla birlikte İstanbul Enerji A.Ş.’de Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Konuyla ilgili Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmud Altunsoy tarafından yapılan basın bildirisinde şunlar belirtildi:

enerji iş sendikası toplu iş sözleşmesi

“Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Enerji A.Ş çalışanları arasında Enerji İş Sendikası olarak yeni yönetimle beraber ilk toplu sözleşmeyi imzalamış bulunuyoruz. Öncelikle toplu iş sözleşmemizin ve mübarek Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu güzel sözleşmeyle işçilerimizi sevindiren başta İBB Başkanı sn. Ekrem İmamoğlu olmak üzere genel sekreter Sn. Yavuz Erkut, Genel sekreter yardımcısı sn. Yeşim Meltem Şişli, Personel Daire başkanı Sayın Nurcan Alan ve bu süreçte emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Sözleşme ile üzerinde mutabakata vardığımız hakları kısaca özetleyecek olursak;

  • %27’ye varan ücret zammı,
  • Kıdem zammında %50 artış,
  • Aylık sosyal yardımda %20 artış,
  • Yemek yarımında %10 artış,
  • Bayram ve Genel Tatil ücretlerinde %100 artış gibi

Sözleşmeye yansıyan diğer sosyal haklarla beraber bizleri memnun eden bir sözleşme gerçekleştirilmiştir.

Sayın Ekrem İmamoğlu başkan seçilmeden önce kimseyi ayırmayacağını söylemiş, İstanbul’u birlikte yönetme sözü vermiştir. Bugün görmekteyiz ki bu sadece sözde kalmamış, bilfiil uygulamaya da geçmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle martın sonu bahar diyerek bize baharı yaşatan değerli başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine, zahmet verip buraya gelen siz değerli basın mensuplarımıza, yıllardır duruşunu bozmadan hakkını arayan işçilerimize en kalbi şükranlarımızı sunuyor, sizleri saygı ile selamlıyorum.”

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.