30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İspanya’da 130 Milyon Avroluk RES Yatırımı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enel Green Power España, İspanya’da bir dizi yenilenebilir enerji projesi üzerinde çalışıyor.

Enel Green Power España (EGPE), İspanya’daki üç rüzgar çiftliğinin inşasına başladı. Aragon bölgesinde bulunan üç tesis, toplamda 128 megawatt (MW) kapasiteye sahip olacak.

Şirketten yapılan açıklamada, rüzgar santrallerindeki toplam yatırımın yaklaşık 130 milyon avroya ulaşacağı kaydedildi.

201.8 yılı sonuna kadar 46,8 MW Muniesa, 41,4 MW Farlan ve 39,9 MW San Pedro de Alacón tesisleri faaliyete başlayacak.

46,8 MW Muniesa, 41,4 MW Farlán ve 39.9 MW San Pedro de Alacón tesisleri   2019’un sonunda faaliyete başlayacak. Her yıl 412 gigawatt saat üretebilecekler ve atmosfere 270.000 tondan fazla karbondioksit emisyonunu önlemeye yardımcı olacaklar.

Enel Green Power CEO’su Antonio Cammisecra, “Bu üç projenin inşaatının başlamasıyla birlikte, İspanya’nın rekabetçi yenilenebilir enerji sektöründeki varlığımızı daha da genişletiyoruz ve şirket küresel uzmanlığını ve sürdürülebilirlik liderliğini ülkeye taşımaya kararlı.” dedi.

EGPE, İspanya’da bir dizi yenilenebilir enerji projesi üzerinde çalışıyor. Örneğin, Eylül ayı sonuna doğru şirket, Murcia’da 84.7 megavatlık bir solar fotovoltaik tesisi üzerinde çalışmaya başladı. Totona projesi 248.000 adet fotovoltaik modülden oluşacak ve 2019’un üçüncü çeyreğinde faaliyete başlayacak.

İlişkili Konular

Küba Hint Kredisiyle 50 MW’lık Rüzgar Çiftliği Kuracak

BM’den Şok Rapor! Küresel Isınmada Senaryo Kötüleşiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.