30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İspanya, 50 MW’lık Güneş Enerji Santral İhalesini Fenosa Kazandı.

Proje, Temmuz ayında İspanyol hükümeti tarafından yapılan ihale ile İspanya merkezli doğal gaz ve enerji sağlayıcısı Gas Natural Fenosa şirketi kazandı. Fenosa, bu yıl sonuna kadar projeyi bitirmeyi hedefliyor.

İspanya merkezli doğal gaz ve enerji sağlayıcısı Gas Natural Fenosa, Castilla-La Mancha’nın İspanyol bölgesinde, Toledo yakınlarındaki 50 MW Carpio de Tajo güneş projesinde inşaat çalışmalarına başladı.

Şirket, projenin yıl sonuna kadar tamamlamayı amaçladığını ve projeye yaklaşık 30 milyon € (35 milyon $) yatırım yapacağını açıkladı. Güneş enerji santralini, isimsiz bir üretici tarafından tedarik edilen 315 W modüllerini kullanacak ve yıllık üretim kapasitesi 90 GWh olacağını belirtti.

Mart ayında Castilla-La Mancha hükümeti tarafından onaylanan proje, Almodóvar del Campo belediyesinde planlanan 49 MW’lık Planta solar fotovoltaica La Nava’nın yanı sıra bölgede geliştirilmekte olan ikinci büyük ölçekli güneş santralidir.

Mayıs 2017’de yapılan önceki rüzgar ve güneş açık arttırmalarında – Doğal Gaz Fenosa 667 MW rüzgar enerjisi projesine layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir