30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İskoçya, RES’lerden Ürettiği Enerjiyi İngiltere’ye Satıyor!

İSKOÇYA (Enerji Portalı) – İskoçya’nın rüzgar türbinleri, Ocak ve Haziran 2019 ayları arasında rekor seviyede elektrik enerjisi üretti.

İskoçya’nın yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi yılın ilk yarısında Harris kentinden Harrogate kentine kadar 2,46 milyon konutun ihtiyaç duyduğundan iki kat daha fazla gerçekleşti.

Weather Energy tarafından paylaşılan bilgilere göre; Ocak ve Haziran ayları arasında rüzgar enerjisi santrallerinden (RES) 4,47 milyon evin ihtiyacına eşdeğer miktarda elektrik enerjisi üretildi. Bu rakam İskoçya’daki tüm evlerin ve İngiltere’nin kuzeyinde yer alan evlerin toplam sayısını denk geliyor!

İklim ve Enerji Politikası Müdürü Robin Parker şunları aktardı:

“Bunlar inanılmaz rakamlar! Rüzgar enerjisinden ürettiğimiz elektriği İngiltere enerji piyasasında satıyoruz. İskoçya’nın rüzgar enrejisi devrimi üstünlüğünü sürdürüyor. Ülkede temiz enerji ile sağlıklı iklim koşullarında yaşıyoruz.”

Tablo 1: İskoçya’ya Dair Hava Durumu ve Enerji Üretim Değerleri

Severn Wye Enerji Ajansı Hava Enerjisi Proje Müdürü Alex Wilcox Brooke şunları söyledi:

“Bu rakamlar, İskoçya’daki rüzgar enerjisinin tutarlılığını ve İngiltere enerji pazarında önemli bir rol oynadığını göstermektedir.”

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.