30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İskoçya, Enerji Verimliliği Programını Açıkladı.

Enerji Verimli Geçiş Programı’nı açıklayan İskoçya hükümeti konut, ticari, kamu ve endüstriyel sektörlerdeki evlerin ve binaların enerji verimliliğini artırmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

İskoçya Hükümeti, bir konut ve ticari binaların güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu ve enerji depolama çözümleri ile birlikte enerji verimliliği önlemlerini de içeren yeni bir enerji verimliliği programını açıkladı.

Enerji Verimli İskoçya Geçiş Programı: Sosyal Konutlar için “Kabron Azaltma” Fonu olarak adlandırılan bir fon programını sunmak üzere tüm temsilcileri davet ettiklerini belirttiler.

Fonlar için başvuruların 20 Haziran’da yapılması planlanmaktadır. “Finansman, karbonsuzlaştırmayı içeren projeler dahilinde enerji verimliliği önlemleri için olacaktır. Fonlamanın toprak kaynaklı ısı pompaları, hava kaynaklı ısı pompaları, biyokütle, güneş enerjisi ve depolama gibi karbonu azaltmaya yönelik yenilenebilir kaynakların destekleneceğini belirtildi.

Hükümet ayrıca, herhangi bir yenilikçi faaliyet veya teknolojiye yönelik tekliflerin olumlu olarak kabul edileceğini, ancak yenilenebilir enerjilere yönelik FIT programlarına katılmaya hak kazanan projelerin kabul edilmeyeceğini de vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.