30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


IRENA, Abu Dabi’de Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

ABU DABİ (Enerji Portalı) – Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı Abu Dabi’de 11 Ocak’ta bir araya gelerek kurul toplantısını gerçekleştirdi. Kurul toplantıda A New World: The Geopolitics of the Energy Transformation isimli raporunu da kamuoyu ile paylaştı.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (International Renewable Energy Agency, IRENA), Abu Dabi’de bir araya gelerek kurul toplantısını gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından gelen politik ve iş dünyası liderleri, yenilenebilir enerjinin hızlı büyümesi tarafından yönlendirilen bir enerji dönüşümünün geniş kapsamlı jeopolitik etkilerini ortaya koydu.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (International Renewable Energy Agency, IRENA) Kurulu, Enerji Dönüşümünün Jeopolitiği Küresel Komisyonu, yeni bir enerji çağının jeopolitik ve sosyoekonomik sonuçlarını irdelediği raporunu da kamuoyu ile paylaştı.

Komisyon Başkanı Olafur Grimson raporla ilgili, “Bu rapor yenilenebilir enerji kaynaklarının dönüşümünün jeopolitik sonuçlarını kapsamlı bir şekilde ortaya koyan ilk rapordur. Bu rapor, enerji dönüşümünün anlaşılmasına önemli bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

İlgili raporu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.