30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
Reklamı kapat

İran’dan İki Önemli Karar: Barajlardan Enerji Üretimi ve Gaz

İRAN (Enerji Portalı) – İran’ın kurumsal şirketleri, barajlardan enerji üretimi ve gazın elektriğe etkisi hakkında kararlar aldı.

Geçmişte barajlar sulama, enerji üretimi ve içme suyu temin etmek amacıyla inşa edilmişti. Ancak şimdi İran Su ve Güç Kaynakları Geliştirme Şirketi genel müdürü Behrouz Moradi, mega barajlara karşı tutumun önemli ölçüde değiştiğini söyledi. Behrouz Moradi, şu açıklamarda bulundu:

“Yağışın coğrafi paterninde meydana gelen sert değişiklikler nedeniyle, su baskınlarını kontrol etmek için yapım aşamasında barajlar büyük ölçüde tamamlandı. Baraj inşaat planlarının durmayacağını ve Lorestan Eyaleti gibi sele eğilimli alanlarda daha fazla mega yapılar gündemde!”

İran’da gaz tüketiminden dolayı elektrik üretimi düştü…

Iran: Red Flag for Gas Consumption

İran Elektrik Endüstrisi Sendikası başkan yardımcısı Payam Baqeri, hanehalkındaki yüksek gaz tüketimi nedeniyle elektrik üretimindeki düşüşün güç ihracatını olumsuz etkileyeceğini söyledi. Payam Baqeri konuşmasına şunları ekledi:

“Güç, isteğimiz ve hevesimize göre değiştirilemeyen, askıya alınamayan veya iptal edilemeyen uluslararası normlara ve sözleşmelere dayanarak ihraç ediliyor.

Enerji Bakanlığı anlaşmalarına bağlı olmalı ve anlaşma şartlarını ihlal etmelidir. Tedarik kesintileri varsa, müşterilerin fırsatları yenilemeye duydukları güveni kazanmak çok zor olacak. ”

Kaynak: Financial Tribune

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir