Enerji sektörünün önemli etkinlikleri arasında olan Iraq Oil Gas Show-Basra, Ortadoğu petrol ticaretinin üst düzey karar verici isimlerinden Irak Petrol Bakanı Jabbar Ali Hussain Allibi ve Suudi Arabistan Enerji, Sanayi ve Doğal Kaynaklar Bakanı Khalid bin Abdulaziz Al-Falih tarafından açıldı.

Enerji sektörünün önemli etkinlikleri arasında olan Iraq Oil Gas Show-Basra, Ortadoğu petrol ticaretinin üst düzey karar verici isimlerinden Irak Petrol Bakanı Jabbar Ali Hussain Allibi ve Suudi Arabistan Enerji, Sanayi ve Doğal Kaynaklar Bakanı Khalid bin Abdulaziz Al-Falih tarafından açıldı. Bu yıl 7. kez düzenlenen Iraq Oil Gas Show Fuarı, 7 Aralık 2017 tarihinde son bulacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da; Ortadoğu petrol ve doğal gaz ticaretinin uluslararası alanda en aktif ve öncü firmalarını Basra’da bir araya getiren Iraq Oil & Gas Show- Basra, Irak’ın en büyük enerji etkinliği olarak sektördeki konumunu korumaya devam ediyor. 2010 yılından itibaren düzenlenen Iraq Oil Gas Show – Basra’ya 30 ülkeden dünya çapında tanınmış markaların katılımı ile her sene çoğunluğu sektör profesyoneli 15.000 ziyaretçi katılıyor.