30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İptal Edilen Etkinliklere Güneş Enerjisi Endüstrisi Çözümleri

ABD (Enerji Portalı) – Covid-19 salgını nedeniyle iptal edilen ticaret fuarları ve endüstri etkinlikleri ışığında, güneş şirketleri ve endüstri liderleri sanal sunumlar ve bilgilendirme oturumlarını çevrimiçi ortamlarda yapılacak.

Ticari fuarlar, şirketlerin samimi bir ortamda yeni ürünler sergilemelerine, diğer endüstri liderleriyle bilgilendirici tartışmalara ev sahipliği yapmalarına ve tüketici tabanlarını karşılamalarına olanak tanıyan her sektörün hayati bir parçasıdır. Yine de Covid-19 salgını nedeniyle, Bloomberg New Energy Finance 2020, MidWest Solar Expo ve Clean Power Expo dahil olmak üzere bir dizi gelecek fuar ve konferans iptal edildi veya ertelendi.

Bu aksaklıklar ışığında, bir dizi şirket ve kuruluş, etkileşimde bulunmak için kaybedilen fırsatları telafi etmek için kendi yollarını buldu:

SolarEdge

SolarEdge, 15 Haziran haftasında sanal bir güneş gösterimine ev sahipliği yapmayı planlıyor. SolarEdge ayrıca bu yıl piyasaya sürülecek ticari ve konut akıllı enerji çözümlerini piyasaya sürmek için sanal bir kabin turu kullanacak.

Ürün sunumları dışında, katılımcılar laboratuvar turuna, canlı eğitim oturumlarına, endüstri uzmanlarının açılış oturumlarına ve SolarEdge’in ürün uzmanları, satış temsilcileri veya uluslararası üst yönetim ekipleriyle kişisel toplantılar yapma şansına sahip olacaklar.

Solar 20/20

Washington, DC’de yapılacak olan SOLAR 20/20‘yi tamamen iptal etmek yerine, Amerikan Güneş Enerjisi Topluluğu (ASES) etkinliği sanal bir konferansa kaydırmaya karar verdi.

Gösteri 24-25 Haziran’da, ilave Kuzey Amerika Sertifikalı Enerji Uygulayıcıları Kurulu (NABCEP) kursları ve Beyond Net-Zero Tasarım Atölyesi ile 26 Haziran’da GoToWebinar üzerinden gerçekleştirilecek.

Gösterimin ana parçaları, Güneş Enerjisinde Kadınlar (WISE) için özel oturumlar ve 2020 Güneş Dekatlonundan bir güneş dekatletleri paneli ile eğitim, politika ve finansa odaklanıyor. Ayrıca, gösterimda Dünya Günü’nün kurucusu SOLAR 20/2 Başkanı Scott Sklar, Uluslararası Güneş Enerjisi Derneği’nin eski başkanı Dave Hayes ve diğerlerinin açılış oturumları da yer alacak.

SunCast Sanal Zirvesi

SunCast, iki haftadan kısa bir sürede sanal bir zirveye ev sahipliği yapacak. Bu etkinlik 2020 Dünya Günü’nü kutlamak için üç günlük ücretsiz bir etkinlik olacak. Zirve boyunca 10 farklı konuşmacı olacak.

Kaynak: PV Magazine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.