30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İpragaz, Isı Geri Kazanım Projesiyle Türkiye Enerji Zirvesi’nde Ödül Aldı

ANTALYA (Enerji Portalı) – İpragaz,  9. Türkiye Enerji Zirvesi ve ERRA 17. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı’nda yaptığı ısı geri kazanım projesi ile ödüle layık görüldü.

Enerji sektörünün tüm paydaşlarını ve en etkin isimlerini buluşturan 9. Türkiye Enerji Zirvesi ve ERRA (Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği) 17. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı, 9-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya, Belek’te gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen organizasyonda, enerji sektörü tüm alanları ile değerlendirildi.

İpragaz, enerjinin bu önemli buluşmasında, desteği ve standının yanı sıra ödül geleneğini de bozmadı. İpragaz ‘Isı Geri Kazanım Projesi’ ile Sektör Ödülü aldı.

İpragaz Ankara Dolum Tesisi Başarı Kalite Takımı’nın “Atık Isı Geri Kazanımı Projesi” ile kompresörün çalışmasından kaynaklanan ısı enerjisini eşanjör vasıtasıyla geri kazanılarak, idari bina ortam ve kullanım suyu ısıtılmasına olanak sağlanıyor. Bu proje ile hava, LPG ve elektrik tüketiminde tasarruf sağlanırken bir yandan da karbon ayak izini azaltılmış oluyor.

Isı Geri Kazanım projesinin ekibini de KalDer ödüle layık görmüştü.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer),  İpragaz’ın ‘Isı Geri Kazanım Projesi’ndeki ekibi EMM – Ekipte Mükemmellik Modeli’ne göre yapılan değerlendirmede ‘Yılın En Başarılı Ekibi Bronz Ödülü’ne layık görmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.