30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İpragaz Bütangaz’ın Tüm Hisslerini Satın Aldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – İpragaz, hali hazırda kurucu ortağı olduğu ve hisselerinin tamamını aldığı Bütangaz’ı bünyesine katarak toplam stoklama kapasitesini 100 bin metreküpün üzerine çıkardı.

Bütangaz A.Ş.’nin yüzde 50 hissesine sahip olan İpragaz’ ın, kalan yüzde 50 hisseyi de satın alarak şirketi bünyesine kattığı bildirildi. SHV Energy Ülke Yöneticisi ve İpragaz CEO’ su Eyüp Aratay, “Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda yaptığımız yatırımlarla büyümemizi istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yüzde 50 hissesini daha alarak bünyemize kattığımız Bütangaz, büyümeye yönelik yatırım iddiamızı ve inancımızı pekiştiren bir satın alma oldu. Böylelikle kaydetmekte olduğumuz organik büyümenin yanı sıra inorganik büyüme de yakalamış olduk” dedi.

Bütangaz A.Ş.’nin yüzde 50 hissesine sahip olan İpragaz’ın, kalan yüzde 50 hisseyi de satın alarak şirketi bünyesine kattığı bildirildi. Aratay, “Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda yaptığımız yatırımlarla büyümemizi istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yüzde 50 hissesini daha alarak bünyemize kattığımız Bütangaz, büyümeye yönelik yatırım iddiamızı ve inancımızı pekiştiren bir satın alma oldu. Böylelikle kaydetmekte olduğumuz organik büyümenin yanı sıra inorganik büyüme de yakalamış olduk.” dedi.

Aratay,  Bütangaz’ın deniz bağlantısı sayesinde ithalattaki potansiyelimizi bir üst seviyeye taşırken, Trakya bölgesinde olması avantajıyla da ikmal gücümüzü artırmayı hedeflediklerini belirterek şu hususlara dikkat çekti: “Yeni tesisimizde 5 bin metreküplük LPG küre ve silindirik tanklar yer alıyor. Bütangaz’ın 25.820 metreküplük stoklama kapasitesi ile birlikte İpragaz’ın toplam stoklama kapasitesini 100 bin metreküpün üzerine çıkardık. Tekirdağ’a bağlı Marmara Ereğlisi ilçesinde deniz bağlantısıyla faaliyette olan Bütangaz tesisinin 53 bin DWT ağırlığındaki gemileri tahliye edebilecek büyüklükte 2 adet şamandıra sistemi bulunuyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.