30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İpek Enerji

İpek Enerji Koza Holding şirketlerinden İPEK DOĞAL ENERJİ KAYNAKLARI ARAŞTIRMA ve ÜRETİM A.Ş.; petrol, doğalgaz, kömür ve benzeri doğal enerji kaynaklarının yanı sıra yenilenebilir enerji kaynaklarının da araştırılması, geliştirilmesi ve üretilmesi ile, sürekli olarak gelişimi hedef edinmiş kurumsal bir enerji şirketidir.

Vizyonumuz

Türk Enerji Piyasasına güç katarak, uluslararası enerji sektöründe pazar lideri haline gelmek.

Misyonumuz

Türkiye’de ve tüm dünyada ihtiyaç duyulan tüm enerji kaynaklarını; benimsenen dürüst ve şeffaf şirket politikası ışığında, çevresel ve sosyal sorumlulukları ön planda tutarak,  yöre insanı ile karşılıklı güven içinde, bilinen en iyi teknoloji ile araştırmak, üretmek ve Türk Ekonomisine kazandırmak.

Şirket ilk olarak İpek Matbaacılık Kollektif Şirketi olarak kurulmuş, daha sonra İpek Matbaacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne dönüştürülmüştür. 1985 yılında merkezi Adana’da olmak üzere kurulan şirketin başlıca faaliyet alanları; davetiye, kartvizit imalat, ithalat ve ihracatı, matbaa makine ve malzemeleri alım satımıdır. 2010 yılında şirket faaliyet alanına ham petrol ve doğalgaz arama üretim çalışmaları da eklenmiştir. 2011 yılında şirket ünvanı bugünkü şeklini alarak İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş. olarak değiştirilmiştir. İlk sondajlı arama faaliyetine 2011 yılında başlanmış olup 45 API kalitede kondanseyt alınmıştır ancak üretim miktarı bugünki teknoloji ile ekonomik görülmediği için beklemeye alınmıştır. İpek Enerji, 2013 yılında ilk ekonomik petrol keşfine imza atmıştır. 34 API kalitedeki ham petrolün üretilmesi için hemen üretim tesisi kurulmuş ve mevcut en yeni teknoloji ile donatılmıştır. Üretim tesisi hali hazırda 2 kuyu ile beslenmekte olup, yeni kuyulardan alınabilecek üretimi de proses edebilecek kapsasitededir.

İpek Enerji Adres: İstanbul Yolu, 10.km No:310, Batıkent-ANKARA
İpek Enerji Telefon: 0312.587 1000 pbx
İpek Enerji Faks: 0312 5871100
İpek Enerji Web Adresi: ipekenerji.com.tr
İpek Enerji e-mail: info@ipekenergy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.