30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


IPA Elektrik Üretiminde Enerji Verimliliği Projesi Kapsamında HES Ziyaretleri Başladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Dünya Bankası, Elektrik Üretiminde Enerji Verimliliği Projesi (IPA Enerji Projeleri) kapsamında planlanmış olan hidroelektrik santral ziyaretleri hafta başında başladı.

Dünya Bankası, Elektrik Üretiminde Enerji Verimliliği Projesi (IPA Enerji Projeleri) kapsamında planlanmış olan hidroelektrik santral ziyaretleri hafta başında başladı. Gezilerin ilk gününde ilk ekip Kırıkkale’de Kapulukaya Santrali’ni ziyaret ederken, diğer grup ise Alparslan 1 Santrali’ni ziyaret etmek için Muş’a seyahat etti.

IPA 2013 Elektrik Üretiminde Enerji Verimliliği projesi, belirlenen EÜAŞ hidroelektrik santrallerinde (HES) enerji verimliliği iyileştirmelerini değerlendirmeyi amaçlıyor. Bu amaçla proje, türbinlerde performans bozulmalarının ölçülmesi ve değerlendirilmesi, enerji verimliliği analizi, gerekli rehabilitasyon çalışmalarının ve bunların tahmini maliyetinin belirlenmesi gibi çalışmaları kapsıyor.

Şubat ayının ortasına kadar sürmesi beklenen gezilerde yaklaşık 15 EÜAŞ santrali ziyaret edilecek, bu santrallerdeki enerji verimliliği iyileştirmeleri için değerlendirmeler yapılması planlanıyor.

IPA 2013 Elektrik Üretiminde Enerji Verimliliği projesi ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir