30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


INNOVATION DAY 2019 Sizleri Bekliyor!

ANKARA (Enerji Portalı) – INNOVATION DAY 2019 kapsamında “Güneş ve Rüzgar Enerjisinin Payını Artırmak İçin Çözümler” programı gerçekleştirilecek.

IRENA ve SHURA’nın düzenlemiş olduğu INNOVATION DAY 2019 etkinliği 27 Kasım 2019 tarihinde Ankara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan olmak üzere önde gelen enerji şirketlerinden ve derneklerden konuşmacıların yer alacağı etkinlik üç oturumda gerçekleşecek:

1.Oturum: Tüketiciler için dijital çözümler

Son tüketicilerin elektrik sistemine katılımlarını daha aktif hale getirilmesi, güneş ve rüzgar enerjisi gibi değişken enerji kaynaklarınının elektrik sistemine entegrasyonu ve elektrik sistemine esneklik kazandırılması için dağıtık enerji sistemleri ve talep tarafının yönetimi için dijitalleşme tabanlı iş modellerinin tartışılması.

2.Oturum: Ulaştırma sektörünün elektrifikasyonu

Elektrik mobilitenin daha temiz bir ulaştırma sektörü ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin artırılması için akıllı şarj tekniklerini göz önünde bulundurarak güneş ve rüzgarın şebeke entegrasyonu ve elektrikli araçların esneklik potansiyellerinin tartışılması.

3.Oturum: Dağıtım Şebekesi Operatörleri 2.0

Yenilenebilir enerji entegrasyonu ve hızla artan dağıtık enerji sistemleri sayesinde hızla dönüşen elektrik sisteminde dağıtım şebekesi operatörleri için yeni iş modeleri ve yenilikçi çözümlerin tartışılması.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.