30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İngiltere’de Bir Rüzgar Çiftliği Daha Hizmete Girdi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Londra’da inşa edilen Galloper Offshore Rüzgar Çiftliği, dün resmen hizmete girdi.

Rüzgar çiftliği, İngiltere’nin Suffolk sahilinde yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta, kardeş projesi Greater Gabbard Rüzgar Çiftliği’nin yakınlarında yer alıyor. Proje, 56 Siemens Gamesa 6.3 MW türbininden ve türbinleri offshore elektrik platformuna bağlayan 56 gömülü denizaltı dizi kablodan oluşuyor.

Innogy SE, Galloper Offshore Rüzgar Çiftliği’nin geliştirilmesine ve inşasına liderlik etti ve proje ortakları adına rüzgar çiftliğini işletecek.

Galloper, 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterecek ve bu da Birleşik Krallık’ın enerji tedarikinin dekarbonizasyonuna önemli katkılar sağlayacak. Rüzgar çiftliğinin her yıl ortalama olarak üretmesi beklenen yeşil güç miktarı yaklaşık 380 bin konutun yıllık elektrik ihtiyacına denk geliyor.

innogy SE Yenilenebilir Kaynaklar Baş Operasyon Şefi Hans Bünting, offshore rüzgarın şu anda İngiltere için önemli bir endüstriyel sektör olduğunu ve hem Galloper’in inşaat üssünün hem de işletme ve bakım tesisinin bulunduğu East Anglia gibi önemli bölgesel merkezler için özel fırsatlar sunduğunu belirterek, “Tüm projelerimizle, her zaman yerel işletmelere yatırım yapmak için çalışıyoruz ve çalışma ömrü boyunca, Galloper’daki yatırımın yüzde 60’ının İngiltere şirketlerine gitmesi bekleniyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.