30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İngiltere, Elektrikli Araçlar İçin Enerji Depolamalı GES’lerin Sayısını Arttırıyor!

İNGİLTERE (Enerji Portalı) – Gridserve, İngiltere genelinde 100’den fazla elektrikli araç şarj istasyonu kurmayı planladığını açıkladı. İngiliz hükümetinin 1 milyar sterlin (1.7 milyar $) yatırımla destek sağladığı projenin bir kısmı bu yıl yapılacak.

Gridserve, İngiltere genelinde 100’den fazla elektrikli araç şarj istasyonu kurmayı planladığını açıkladı. İngiliz hükümeti 1 milyar sterlin (1.7 milyar $) yatırımla destek sağladığı projenin bir kısmı bu yıl yapılacak. Proje İngiliz hükümetinin ilk Enerji Yatırım Portföyü tarafından desteklenen projesi olacak.

Gridserve’nin kurucusu ve CEO’su Toddington Harper, “Beş yıl içinde, her biri güneş enerjisi ve akü depolaması ile desteklenen 100’den fazla Elektrikli Forecourt kullanmayı planlıyoruz. Kuracağımız multimegavat batarya depolama sistemleri ile elektrikli araçların efektif bir şekilde kullanılmasını sağlayacağız.” dedi.

Electric Forecourt istasyonları taksiler ve otobüsler gibi özel ve filo araçlarını barındıracak. Ortalama araç şarj süreleri 30 dakikadan daha az olacağı tahmin ediliyor. Otomobil ve hafif ticari araçlarda şarj oranının 500 kW’a kadar çıkacağı ifade ediliyor.

Şirketin şarj istasyonları ağının tüm ülkeyi kapsayacağını belirten Harper, “Kuracağımız güneş enerjisi ve bataryalı enerji depolama sistemleri ile yapacağımız altyapılarla elektrikli araç kullanımının daha da yaygınlaşmasını sağlayacağız. Böylelikle, İngiltere’nin iklim ve temiz hava hedeflerine de destek olmuş olacağız.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.