30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ingeteam Avrupa’nın En Büyük İnvertör Tedarikçisi Oldu

İSPANYA (Enerji Portalı) – Ingeteam, İspanya’da 500 MW Mula GES projesi için invertör tedarik ve devreye alma sözleşmesi yaptı. Ingeteam yaptığı bu sözleşme ile güneş enerjisi alanında Avrupa’nın en büyük tedarik ve kurulum sözleşmesini gerçekleştirmiş oldu.

Murcia bölgesinde Mula Belediyesi’ nin güney doğusunda yapılacak olan Mula  santrali 500 MW kurulu güce sahip olacak ve bu özelliği ile İspanya ve Avrupa’daki en büyük santral olacak. 2019 sonuna kadar tesisin tamamen devreye alınabileceği tahmin edilmektedir. Ingeteam ise bu santrale hem invertör temin edecek hem de invertör sisteminin tüm AG ve OG kablolamalarını yapacak.

Tesisten yılda 750 milyon kWh üretim bekleniyor:

Yaklaşık 1000 hektarlık (yaklaşık 2.000 futbol sahası büyüklüğü) bir alanı kaplayan Mula Güneş Santrali’ nin yılda 750 milyondan fazla kWh üretecek. Bu miktar 450.000 nüfuslu bir şehir sağlamak için yeterli olacaktır. Özellikleri ile bölge için benzersiz bir girişim olan santral, aynı zamanda Murcia’ yı küresel düzeyde bir lider yenilenebilir üreticisi olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Santralde 1500 Vdc teknolojisine sahip 238 merkezi FV (Fotovoltaik) invertörü kullanılacak:

Tamamı 1500 Vdc teknolojisine sahip toplam 238 merkezi FV invertörüne Ingeteam tarafından tedarik edilecek. Ayrıca, PV invertörlerine sahada bağlı olan tüm alçak ve orta gerilim ekipmanlarının (AG/OG trafo, OG şalteri, AG pano ve yardımcı servis transformatörü) bağlantıları da Ingeteam tarafından yapılacak.

Ingeteam 74 invertör istasyonu bağlantısını da yapacak:

Ekipman tedariki dışında Ingeteam, devreye alma ve elektromekanik kurulum çalışmalarına ek olarak 74 invertör istasyonunu boşaltmak, konumlandırmak ve bağlamak için çalışmalarını da yapacak.

Kaynak: Pv Europe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.