30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İlk Dönem Enerji Yöneticisi ve Etüt Proje Sınavı Tarihleri Açıklandı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), 2020 yılı Ocak Dönemi Enerji Yöneticisi ve Bina/Sanayi Etüt Proje Sınavı’nın tarihini açıkladı.

ETKB tarafından yapılan açıklamaya göre; sınav 18 Ocak 2020 Cumartesi günü saat:10:00 bakanlıkta yapılacak.

Tablo 1: Ocak 2020 Döneminde Yapılacak Sınavların Bilgisi

Sınav hakkında Bakanlık tarafından şu hususlara dikkat çekildi:

1. EVÇED ilan edilen sınav tarihlerinde, sınav giriş ücretlerinde ve sınav yerlerinde değişiklik yapabilir, ihtiyaç görmesi halinde bunlara ek sınavlar açabilir.

2. Başvurular son başvuru tarihi olarak belirtilen günde mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen sınav başvuru adresine yapılabilir. Belirtilen günün mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU, Bakanlığımıza ait www.enerji.gov.tr internet sayfası duyurular bölümünde ve www.yegm.gov.tr internet sayfasında yayınlanmaktadır.

4. Sınava başvurusu için; Sınav Kılavuzu’nda bulunan Ek-1 ve Ek-2’deki dilekçe örneği ve merkezi sınav kayıt formu (Ekleri ile birlikte) ile aşağıda yer alan sınav başvuru adresine müracaat edilmesi gerekmektedir. 5. Sınav başvuru adresi ile sınav yeri adresi farklı olup bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

Sınav duyurusunu okumak için tıklayınız.

Sınav kılavunuza ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.