30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İlk Akıllı Ampul Çok Yakında Sizlerle!

ABD (Enerji Portalı) – Akıllı aydınlatma sistemlerin de üstünde bir çalışma olacak olan akıllı ampul, Amazon şirketi tarafından Ring markası ile pazara girecek.

Amazon yakında yeni bir Ring markalı akıllı ampulle akıllı ampullere kavuşacak. Şirket bugüne kadar pek çok akıllı ev cihazı ürünü işi yaptı, ancak şaşırtıcı bir şekilde kendi markalı akıllı ampullerini üretmesi bekleniyor.

Bunun yerine Amazon, Philips Hue gibi diğer şirketlerin de piyasaya hükmetmesine izin verdi. Çünkü akıllı ışıkların akıllı bir evde ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünüyor. Amazon’un pazara girmek için hiçbir şey yapmadığını görmek şaşırtıcıydı. Ve bu yakında değişebilir.

“Bu akıllı bir ampulden daha da fazlası!”

Teknoloji yazarı Dave Zatz kısa bir süre önce Amazon ait Ring’in akıllı bir ampul için ( The Verge aracılığıyla ) patentini fark etti . Ring’in yeni akıllı ampulü, Amazon’un akıllı ampul pazarına ilk resmi girişi olacak ve Philips’in teklifleriyle rekabet edebilmesine olanak sağlayacak. Amazon , Echo Glow akıllı lambasını son zamanlarda duyurdu , ancak bu normal ve akıllı bir ampulden tamamen farklıydı.

Ring’deki bu yeni ampuller hakkında fazla bir şey bilmiyoruz ve patent bize ampullerin tasarımı hakkında küçük bir ipucu veriyor. İşlevsellik açısından, akıllı ampullerin yerleşik hareket algılama sisteminin yanı sıra normal akıllı ışık özelliklerini de içermesi mümkündür. Ring geçmişte tümleşik hareket sensörleri bulunan projektörler ve yol lambaları yapmıştır, böylece bu özellikler onu yeni ampullere de götürebilir. Veya şirket daha kolay rotayı izleyebilir ve Phillips ve diğer bazı akıllı ev şirketlerinden gördüğümüz basit, fabrikanın akıllı ampullerini yapabilir.

Kaynak: Thurrott

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.