30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İklim Kafe Konuşmaları’nda “Küresel İklim Değişikliği ve Emisyon Ticareti” Ele Alınacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nin düzenlediği “İklim Kafe Konuşmaları”nın Mart ayı buluşması “Küresel İklim Değişikliği ve Emisyon Ticareti: Yeşil Ekonomi Tasarımına Önermeler” başlığı ile yapılacak.

Sabancı Üniversitesi klim değişikliği alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı “İklim Kafe Konuşmaları”nın Mart ayı buluşması “Küresel İklim Değişikliği ve Emisyon Ticareti: Yeşil Ekonomi Tasarımına Önermeler” başlığı ile yapılacak.

6 Mart 2019 Çarşamba günü, Karaköy’deki Sabancı Üniversitesi Minerva Palas’ta gerçekleşecek Mart ayındaki buluşma ayrıca, TÜBİTAK’ın desteklediği bir proje ile işletmeler tarafından “Emisyon Ticaret Sistemi”ne verilen desteğin incelemesine de değinilecek.

İklim Kafe’de, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çevre, Enerji ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayşe Uyduranoğlu ve Portekiz Katolik Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Zahide Eylem Gevrek tarafından oluşturulan “Yeşil Uygulama Pratikleri Endeksi” ve araştırmanın sonuçlarından yola çıkılarak emisyon ticareti ve yeşil ekonomi tasarımına yönelik önermeler de tartışılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.