30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı Başvuruları Başladı

ANKARA (Enerji Portalı) – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülecek “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”na 30 Kasım’a kadar başvurulabilecek.

Türkiye’de iklim değişikliğine uyumun iyileştirilmesi amacıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı desteğiyle hayata geçen “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”na başvurular başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülecek hibe programında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olacak. 30 Kasım 2020 tarihinde ön başvurular sona erecek.

12 ila 18 ay süreli hibe projelerine sivil toplum kuruluşları, belediyeler, yerel yönetimler, üniversiteler veya araştırma merkezleri, kalkınma ajansları, kar amacı gütmeyen sendikalar, kooperatifler, odalar, meslek kuruluşları gibi yerel düzeyde işletmeler ve özel sektörü temsil eden kuruluşlar başvurabilecek.

Küresel amacı Türkiye’de iklim değişikliğine uyumun iyileştirilmesi olan hibe programının özel amacı ise toplulukların ve şehirlerin dayanıklılığını artırmak, doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak ve etkilenebilir ekonomik sektörlerin uyum kapasitesini artırmak olacak.

Zoom üzerinden bilgilendirme toplantıları…

Hibe programının tanıtılması ve proje teklifi hazırlama ile ilgili detaylı bilgilendirmenin yapılması amacıyla çevrimiçi araçlar üzerinden toplantılar yapılacak.

Zoom üzerinden gerçekleşecek toplantı tarihleri ise şu şekilde:

  1. Bilgilendirme Günü – 23 Ekim 2020-Türkçe
  2. Bilgilendirme Günü – 26 Ekim 2020-Türkçe
  3. Bilgilendirme Günü – 28 Ekim 2020-Türkçe
  4. Bilgilendirme Günü – 30 Ekim 2020-Türkçe
  5. Bilgilendirme Günü – 2 Kasım 2020-Türkçe
  6. Bilgilendirme Günü – 4 Kasım 2020-Türkçe/İngilizce   
  7. Bilgilendirme Günü – 6 Kasım 2020-Türkçe/İngilizce

Toplantılara katılım için tıklayınız.

Program çerçevesinde detaylı bilgiye ve başvuru rehberine ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.