30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İki Üniversite 103 Öğretim Elemanı Alacak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Bahçeşehir ve İnönü Üniversitesi farklı birimlerinde değerlendirilmek çok sayıda akademsiyen (Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi) alımı yapacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli birimleri için 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve “Bahçeşehir Üniversitesi Akademik Personel (Öğretim Elemanları) Yükseltme ve Atama Esasları” ilgili hükümleri uyarınca 101 öğretim elemanı alınacağını duyurdu.

Söz konusu ilanda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde görevlendirilmek üzere 1 Profesör/Doçent/Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Doçent istihdam edileceği bildirildi.

İlgili ilana ulaşmak için tıklayınız.

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü ise, muhtelif birimleri için Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 31. maddesi kapsamında ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca 2 öğretim elemanı alınacağını bildirdi.

Bahse konu olan ilanda Malatya OSB Elektrik ve Enerji bölümünde görevlendirilmek üzere 1 Öğretim Görevlisi istihdam edileceğini belirtti.

İlgili ilana ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.