30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
Reklamı kapat

IKEA Güneş Panelleri Güneş Enerjisi Piyasasında!

İSVİÇRE (Enerji Portalı) – 2020’de güneş enerjisini dört gözle bekleyeceğimiz çok şey var. IKEA’nın merakla beklenen Güneş Paneli yelpazesi pazara girmeye hazır olan güzellikler arasında…

Uygun maliyetli, düşük fiyatlı IKEA panelleri, ürün yelpazesinin başlangıçta uluslararası pazarlara sunulmasından yedi yıl sonra Nisan ayında ülke genelinde satışa sunulacak. 

Perth’den sonra SolarGain ile ortaklık yapan İsveçli şirket, menzili yerel olarak önce çalışanlara ulaştırıyor. Bu ulusal bir yargılama görevi görecek. 

Oradan Batı Avustralya, NSW ve Queensland’a satışlar açılacak. Ülke çapında sunumun Temmuz ayına kadar tamamlanması bekleniyor. 

IKEA güneş panellerinin maliyeti nedir?

Fiyatlar henüz katılaştırılmamış veya kamuya açıklanmamış olsa da, yurtdışı pazarındaki mevcut paketler 8500 $ ile 12.000 $ arasında değişiyor. SolarGain’in kendi paketleri 3000 $ ‘dan başlar ve 3kW içeren bir sistem için 5000 $’ a veya 6.6kW birim için 9500 $ ‘a kadar yükseliyor.

IKEA’nın sürdürülebilirlik sorumlusu ve ülke perakende müdürü Jan Gardberg, şirketin ürünlerinin tüketicilere doğrudan SolarGain ürünlerini (veya alternatif sağlayıcıyı) tercih edip etmeyeceklerine kıyasla daha düşük maliyetli bir güneş çözümü sunmak üzere tasarlandığını söyledi. 

Gardberg, IKEA etiketinin ülke genelinde faaliyet göstermesi nedeniyle, bunun zaten marka için en büyük fark noktası olduğunu belirtti. Aynı zamanda bu, tüketiciler tarafından erişilemeyen hacim, kullanılabilirlik ve pazarlık için önemli garantiler de sunabilirler. 

Güneş panelleri, pil depolama özellikleri de dahil olmak üzere üç veya dört paket halinde sunulacak. Ayrıca sistem ile tüm müşteriler günlük üretimi özetleyecek ve her bir sistem tasarımını da dikkate alacak bir getiri tahmini alacaktır. 

Şimdiye kadar 900.000 güneş paneli…

Avustralya’nın “en şaşırtıcı ve dünyanın en iyileri arasında” bazı koşullara sahip olduğunu belirten Gardberg, “Gelişmelerin Finlandiya ve İsveç’teki müşteriler için şimdiden büyük bir yatırım getirisi oldu ve burada da aynı olacak.” dedi

Satın alınabilirliğin ötesinde, IKEA panelleri de şirketin devasa statüsü ve istikrarı nedeniyle içiniz rahat edecektir. Tüketiciler için en yaygın endişelerden biri, güneş enerjisi şirketlerinin bir sistem satın almayı seçtikten sonra iflas etmesi korkusudur. IKEA bu ​​korkuyu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

IKEA, mağazalarını temiz enerjiye odaklamak ve dünyadaki binalarını güçlendirmek için şimdiden 4 milyar dolardan fazla para harcadı. Sadece Avustralya’daki, tesislerine 20.000 güneş paneli monte edildi. Dünya çapında de toplam 900.000 güneş paneli ile katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir