30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


IICEC Araştırma Direktörlüğü’ne Bora Şekip Güray getirildi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), bünyesine Araştırma Direktörü olarak katılan Bora Şekip Güray ile sektörel gücünü artırıyor. Güray, IICEC’in tüm araştırma faaliyetlerini, kilit paydaşlarla yakın işbirliği ve diyalog içerisinde yönlendirerek sürdürülebilir enerji geleceği için güvenli, verimli,  rekabetçi bir enerji sistemine yönelik proje ve çalışmalardan sorumlu olacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC)’de Araştırmalardan Sorumlu  Direktörlük’e,  enerji alanında kamu ve özel sektörde 20 yıllık deneyime sahip Bora Şekip Güray getirildi. 1 Kasım 2018 itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Güray, son olarak Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı’nda görev yapıyordu. Güray; IICEC’in tüm araştırma faaliyetlerini önemli paydaşlarla yakın işbirliği ve diyalog içerisinde yönlendirerek, sürdürülebilir enerji geleceği için çözümler ve güvenli, verimli ve rekabetçi bir enerji sistemi odaklı olarak araştırma projeleri ve çalışmalarından sorumlu olacak.

IICEC  Merkez Direktörü Prof. Carmine Difiglio konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; IICEC’in, enerji politikası araştırmalarını sektör dinamikleri ile birleştirme hedefleri doğrultusunda, Bora Şekip Güray akademi, kamu ve özel sektördeki deneyimleriyle IICEC’in hızla büyüyen araştırma gündemine liderlik edecek en iyi isim. Bu nedenle ekibimize Araştırma Direktörü olarak katılmasından heyecan duyuyorum. Gelecek yıl içinde kendisinden IICEC’in yeni projelerinden olan Türkiye Enerji Modelinin tamamlanması ve Türkiye Enerji Görünümü raporumuzun yayımlanması gibi projelerle ilgili bilgileri de alacaksınız. Sayın Güray’ın ekibimize katılımının, IICEC’in büyümesi ve etkinliği için de yeni bir aşama oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.