30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


İhtiyaç Sahibi 2 Milyon Aileye 1000’er TL Ödenecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – PTT tarafından yapılan basın açıklaması ile yarından itibaren ihtiyaç sahibi ailelere 1000’er TL ödemelerin yapılacağı duyuruldu.

PTT‘nin basın bildirisinde şu açıklamalar yer alıyor:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemelerini 1 Nisan tarihinden itibaren işyerlerimizden ve ATM’lerden vatandaşlarımıza ulaştıracağız.

Ödeme tarihleri ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi. Doğum yılının son rakamı:

  • 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,
  • 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da,
  • 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da,
  • 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da,
  • 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da

ihtiyaç ödemelerini alacak.

İşyerlerimizde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki Yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlanmıştır. Bu kapsamda Şirketimizde hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerimizin işsizlik ödemelerini 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplarına yatıracağız.

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Vatandaşlarımızın tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katılarak kurallara uymasının önemli olduğunu vurguluyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.