30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


IEA: “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından 15 Milyar 688 Milyon Mwh Elektrik Üretilecek”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – IEA, Yenilenebilir enerji kaynaklarından 15 milyar 688 milyon megavatsaat elektrik üretileceğini öngörüyor.

Uluslararası Enerji Ajansı (Internaitonal Energy Agency, IEA), her yıl yayınlanan ve verileri tüm sektör tarafından referans gösterilen Dünya Enerji Görünümü (World Energy Outlook, WEO) 2018’i yayınladı.

Uluslararası Enerji Ajansı hazırladığı raporda, yenilenebilir enerji kaynaklarından 15 milyar 688 milyon megavatsaat elektrik üretileceği öngördüğünü açıkladı.

Yenilenebilir enerji kaynakları içerisinde en çok üretimin, 6 milyar 193 milyon megavatsaatle hidroelektrik santrallerinden sağlanacağı ifade etti. Uluslararası Enerji Ajansı hidroelektrik santrallerinden sonra en çok katkının ise 4 milyar 270 milyon megavatsaatle rüzgar enerjisiden ve 3 milyar 162 milyon megavatsaatle güneş enerjisinden geleceğini öngördüklerini bildirdi.

“Dünya Enerji Görünümü (World Energy Outlook, WEO) 2018”raporunun tamamını buradan temin edebilirsiniz: https://webstore.iea.org/world-energy-outlook-2018

“Dünya Enerji Görünümü (World Energy Outlook, WEO) 2018” raporunun özetine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlgili Konular:

Dünya Enerji Görünümü (WEO) 2018 Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.