30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


ICSG 2018 İKM’de Enerji Devlerini Buluşturuyor

Dünya enerji devlerini buluşturacak olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) 25 Nisan Çarşamba günü İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Enerji sektörünün en geniş kapsamlı organizasyonlarından biri olarak gösterilen ICSG 2018, 25 Nisan Çarşamba günü İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da katılımlarının beklendiği açılışa, Ürdün Prensesi Sana Asem, ELDER Başkanı Serhat Çeçen, GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan ve Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker gibi siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri de katılacak.

DEV ANLAŞMALARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun destekleri, ELDER ve GAZ-BİR’in stratejik partnerliğinde gerçekleşecek olan ICSG 2018’e aralarında Ürdün, Azerbaycan, Sudan, Kırgızistan, Pakistan, Lübnan, Bosna Hersek, Hindistan, Amerika, İspanya, İngiltere, Katar, İran, Bangladesh, Kıbrıs, İtalya, Özbekistan, Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti, Arabistan, Belçika ve Moldova’nın da yer aldığı birçok önemli ülke heyetli katılım gerçekleştiriyor.

TAŞ 2023 OTURUMU BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

Uzun zamandır çalışmaları süren Türkiye Akıllı Şebekeler 2023 Vizyon ve Strateji Belirleme Projesi’nin lansmanı ICSG 2018’de yapılacak. Türkiye’nin akıllı şebeke ve şehirlerde alt yapısını oluşturacak bu proje Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancı firmalar için de büyük önem arz ediyor. Ayrıca ICSG 2018 uluslararası önemli bir kuruluş olan IEEE PES tarafından desteklenen Türkiye‘deki tek kongre olarak dikkat çekiyor. ICSG 2018 Bilim Kurulu tarafından seçilen bildiriler IEEE tarafından yayınlanıyor.

10 BİNİN ÜZERİNDE SEKTÖR TEMSİLCİSİ BULUŞACAK

Enerji sektöründeki paydaşların bir arada bulunacağı, 300’ü aşkın global firmanın stantlı katılım sağlayacağı, 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na 50’yi aşkın ülkeden toplamda 10 binin üzerinde sektör temsilcisinin, uzman ve akademisyenin katılması bekleniyor. Ülkelerden gelecek olan üst düzey yetkililer düzenlenecek delegasyonlarda yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.