30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


HİTÜ, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğüne Ziyarette Bulundu

Hitit Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrenci ve öğretmenleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’ne teknik gezi gerçekleştirdiler.

Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Kılıçarslan ve Arş. Gör. Sertaç Samed Seyitoğlu’nun gözetiminde yapılan teknik gezide, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’ne bağlı Yenilenebilir Enerji Birimi ve Enerji Verimliliği Biriminde görevli uzmanlar tarafından enerjinin önemi, yenilenebilir enerjilerin önemi, potansiyelleri, güncel durumları, güneş ve rüzgar enerji santrallerinin başvuruları, ihale süreçleri ve projelerin hayata geçirilmesi ile ilgili gerekli teknik detaylar, enerji verimliliği konusunda dikkat edilmesi gerekenler ve yapılması önerilen uygulamalar hakkında sunumlar yapıldı.

Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan’a teknik gezinin gerçekleştirilmesinden dolayı verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü- Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yüksel Malkoç’a Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Fatih Erişmiş’e, Enerji Verimliliği Dairesi Başkanı Ersoy Metin’e teknik gezi kapsamındaki eğitimlerin organize edilmesi ve göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı Hitit Üniversitesi adına plaket verdi. çorumhaber.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.