30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Hindistan’ın En Büyük Yeşil Enerji Alıcısı Belli Oldu

HİNDİSTAN (Enerji Portalı) – Vedanta Alüminyum İşleri firması, Hindistan Enerji Değişimi Limited (HEDL)’de Yeşil Pazar’da Hindistan’ın en büyük yeşil enerji alıcısı oldu.

Vedanta Alüminyum İşleri firması, 2021-2022 mali yılının ilk çeyreğinde, Hindistan Enerji Değişimi Limited (HEDL) platformundaki yeşil enerji pazarında ülkenin en büyük yeşil enerji satın alıcısı oldu. Vedanta firması, Odisha eyaletindeki Jharsuguda kentinde yeralan sahibi olduğu en büyük alüminyum üretim tesisi için, HEDL’deki yeşil enerji vadeli pazarından 354 milyon ünite güneş enerjisi ile güneş dışı yenilenebilir enerji satın aldı.

HEDL, Hindistan’ın önde gelen enerji pazarı, aynı zamanda en büyük enerji borsası. HEDL tarafından geçen yıl tanıtılan yeşil enerji vadeli piyasası, satın alıcıların yeşil enerjiyi en rekabetçi ve esnek biçimde edinmelerini desteklemekte. Yeşil enerjinin borsa yoluyla satın alınması, Vedanta gibi firmaların ve genel olarak tüm endüstrinin bir yandan “yeşil” katma değerli ürünler üretirken diğer yandan da karbon azaltımı hedeflerine ulaşmasını sağladı. Vedanta Alüminyum’un yeşil güç üniteleri satın alımı, 2022 mali yılının ilk çeyreğinde HEDL’de işlem gören yeşil enerji varlığının %35’den fazlasını oluşturmakta.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.